NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 69€

Žiedinė mada – kas tai?

Ekologija, tvari mada, rūšiavimas – žodžiai, apie kuriuos pagalvojame, jei ne kasdieną, tai bent jau į savaitę kartą. Juos matome visur – savo telefono ekranuose, parduotuvių vitrinose, išgirstame kalbėdami su bendradarbiais ar draugais. Šalia atsiranda ir tokių sąvokų, kaip „greenwashing“ ar „circular fashion“, kurios galvoje sukelia daugiau klausimų, nei jų išsprendžia.

Norime jums padėti lengviau suprasti kas slypi už šių sąvokų, jog žengimas ekologijos keliu būtų dar lengvesnis. Juk geriau eiti mažais žingsneliais į priekį tvarumo link, nei perdegti bandant tapti ekologijos žinovais per vieną naktį.

„Circular fashion“ arba kitaip Žiedinė mada – mada, kuri suprojektuota, pagaminta taip, jog kuo ilgiau tarnautų žmogui, kuris įsigys, o kai tokiu būdu pagamintų drabužių, aksesuarų nebebus galima devėti – jie bus perdirbami arba persiuvami, jog vėl būtų tinkami atlikti savo pradinę funkciją. Savais žodžiais tariant, dabar dominuojančiame cikle yra įprasta, jog dizaineris sugalvoja drabužį, jo komanda suranda tinkamas medžiagas, drabužis pagaminamas ir parduodamas, o naudotojui nebenorint jo devėti, šis dažniausiu atveju atsiduria šiukšlyne. Žiedinės mados atveju ciklas pradedamas nuo medžiagos: gal fabrikuose yra daug medžiagų likučių, kurių nebenaudos? Gal yra kažkokių atliekų, kurias galima perdirbti? Svarbiausias dalykas, kurio siekia dizaineris – sunaudoti jau mados industrijoje/pasaulyje esančius išteklius, kurie kitu atveju būtų išmesti. Kitas svarbus dalykas – medžiagos ilgaamžiškumas – siekiama, kad drabužis tarnautų bent kelerius metus, netgi dešimtmetį. Tačiau vienas svarbiausių kriterijų – perdirbimas.  Tik įvertinęs visa tai, dizaineris kuria drabužius/aksesuarus, kurių siluetas, kirpimas būtų nesentantis, tinkamas ilgam nešiojimui.

Tik praėjęs šį kelią drabužis keliauja į gamyklas, kurios ypač atidžiai tikrinamos tvarumo atžvilgiu, tai pat elgesiu su darbuotojais. Prekės ženklas negalėtų savęs vadinti žiedinės mados atstovu, jei elgtųsi netinkamai su siuvėjais, sukirpėjais ir kitais specialistais.

Dažnas žiedinės mados atstovas prašo sugrąžinti jiems atgal nebetinkamą naudoti drabužį/aksesuarą, kurį perdirba, pergamina, jog šis vėl galėtų įsilieti į rinką.

Kaip jau tikriausiai supratote, tai yra nėra lengvas kelias, tačiau turėtų būti jei ne visų, tai bent jau daugumos prekės ženklų siekiamybė. Juk taip padėsime savo namams – ŽEMEI.

Lietuviško dizaino namai LOCALS.LT džiaugiasi bendradarbiaudami su lietuvišku prekės ženklu ABOUT WEAR, kurį galima laikyti pirmuoju žiedinės mados atstovu Lietuvoje. Didžiuojamės turėdami tokius partnerius, kurie eina koja kojon su tvarumu ir ekologija. Jie pavyzdys ir mums, jog geriau judėti lėtai tikslo link, nei nieko nedaryti. Dar negalime savęs vadinti 100% tvariais, tačiau LOCALS.LT siekiamybė tapti tvariais, kuri dar prieš kelerius metus atrodę taip toli, dabar jau atrodo ranka pasiekiama.

Tikimės padėjome jums suprasti, kas yra žiedinė mada. Jog norėdami įsigyti daiktą sustosit ir pagalvosite ar man tikrai jo reikia, ar jis tvariai pagamintas, ar jį galima bus perdirbti. Linkime sąmoningų pirkinių!

KITI STRAIPSNIAI

ADELE NOTES – tai preciziškų formų, subtiliai prabangūs juvelyrės Adelės Dagytės kūriniai, kurie priglunda lyg kvapas. „Notes“ – tai juvelyrikos...

Skaityti

Megztinis, tai vienas tų drabužių, kurį lengvą derinti ir malonu nešioti. Kokybiškas megztinis pasižymi jaukumu ir elegancija, galime nešioti tiek...

Skaityti

ADELE NOTES – naujas Adelės Dagytės juvelyrikos vardas! ADELE NOTES – tai preciziškų formų, subtiliai prabangūs juvelyrės Adelės Dagytės kūriniai,...

Skaityti