NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 49€

LANKYTINOS VIETOS LIETUVOJE

Birželis – mėnuo, kai orai dar ne visada džiugina, bet aplink jau tvyro vasariška nuotaika. Ką veikti savaitgaliais, kurie dar per vėsūs maudynėms prie ežero, bet nesinori jų išeikvoti užsidarius namuose?

Šį kartą norime jums parekomenduoti LOCALS.LT kolektyvo mylimiausias lankytinas vietas Lietuvoje. Juk mūsų šalis ypatingai graži ir dar daug kam tokia neatrasta. Kai kurios lankytinos vietos tiesiog gniaužia kvapą.

 

Pirma vieta, kurią siūlome aplankyti – Aukštumalos pažintinis takas

Ar norite pasijausti, tarsi būtumėte savanoje? Šis pažintinis takas, vingiuojantis Nemuno deltos regioniniu parku, laikomas vienu gražiausių takų pėstiesiems Lietuvoje. Tako pabaigoje prie pelkinio ežerėlio yra įrengta 3 m aukščio apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria paslaptingos aukštapelkės panorama.

Antra vieta, kurioje gniaužia kvapą – Klinčių karjerai

Marso kanjonai Lietuvoje? Mūsų kolektyvo narės neseniai atrastas kampelis – nepalieka abejingų. Prieš 300 milijonų metų Akmenės rajone susiformavę ir daug metų kasami klinčių klodai virto unikaliu kanjonų kraštovaizdžiu, visiškai nebūdingu Lietuvai. Dar įdomiau, kad jūros periodo uolienose rasta dinozaurų liekanų!

Trečia vieta – Čepkelių mokomasis takas

Čepkelių raistas – legendomis ir pasakomis apipinta vietovė. Visi apie ją žino, tačiau ar daugelis yra buvę?

Šiame take lankytojai pamato Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija. Iš čia esančio apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis (pritaikytas neįgaliesiems) takas nuveda į apžvalgos aikštelę.

Ketvirta vieta – Paulavos respublika

Paulavos respublika nuo Vilniaus pasiekiama ranka – vos keliasdešimt kilometrų Šalčininkų rajono link, šalia Merkio upės. Čia rymoja kadaise buvusių didingų rūmų, arklidžių ir kitų pastatų liekanos. Visą respublikos teritoriją sudarė apie 3 tūkst. ha plotas. Tai buvo savotiška valstybė valstybėje, turėjusi savo įstatymus, pinigus, herbą bei vėliavą. Vis dėlto, Paulavai teko atlaikyti nemažai išbandymų – nuo susirėmimų, užpuolimų iki gaisro.

Joje apsilankius apima noras nusikelti laiku ir pamatyti, kaip ji atrodė savo gyvavimo metais, išgirsti sienose pasislėpusias istorijas.

 

Mūsų rekomenduojama paskutinė, penkta vieta – Japoniškas sodas

Daug kas nustemba išgirdę, jog Lietuvoje turime įspūdingą japonišką sodą. Jis išskirtinis dar ir tuo, jog yra didžiausias Europoje, užima net 16 ha teritoriją. Meistro iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojo Šarūno Kasmausko kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su bonsai medelių kolekcija, akmenų zen sodu, sakuromis ir tvenkiniais.

Sodas pradėtas kurti 2007 m. pabaigoje plynoje vietoje pagal senąsias japoniško sodo tradicijas, atkartojant natūralią gamtą, kur nei vienas elementas neturi išsiskirti iš kitų. Svarbiausia – subalansuota visuma. Tai – susikaupimo ir savęs pažinimo vieta.

Ten būnant jautiesi nusikėlęs į rytus.

Ties čia užbaigiame savo rekomenduojamų aplankyti vietų sąrašą. Jų Lietuvoje yra tikrai daug, kiekviena išskirtinė savaip. Nepraleiskite progos pakeliauti po Lietuvą ir ją atrasti naujai!

 

KITI STRAIPSNIAI

Mada

Metų pradžia mus priverčia stabtelėti ir apgalvoti savo tikslus ir įpročius. Naujas startas neįsivaizduojamas ir be atnaujinto įvaizdžio ar bent...

Skaityti
Šventės

Gruodis – tai laikas, kai norime dovanoti ir dalintis gerumu, kai norime būti drauge ir sukurti pačią geriausią nuotaiką. Pasiruošimo...

Skaityti
Mada

Ekologija, tvari mada, rūšiavimas – žodžiai, apie kuriuos pagalvojame, jei ne kasdieną, tai bent jau į savaitę kartą. Juos matome...

Skaityti